solax-cloud

Zdalny monitoring instalacji fotowoltaicznych SolaX Cloud

Falowniki SolaX Power wyróżnia wysoka sprawność, łatwość instalacji i obsługi oraz wyższy zakres i wydajność regulatorów MPPT, co przekłada się na większą efektywność instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowym atutem jest możliwość zdalnego monitoringu falownika. Dzięki modułowi WiFi można śledzić działanie systemu PV z dowolnego miejsca.

 

Monitoring pracy instalacji w czasie rzeczywistym

Kieszonkowe wifi firmy SolaX umożliwia zdalne monitorowanie całej gamy inwerterów spółki SolaX. Proste urządzenie typu wtykowego umożliwi użytkownikowi końcowemu analizowanie wydajności swoich systemów w dowolnym miejscu na świecie.

Wybierzcie Państwo elementy do zasilania domu energią słoneczną, monitorujcie produkcję fotowoltaiczną i wyświetlajcie bieżący uzysk. To wszystko jest możliwe dzięki chmurze SolaX Cloud.

Szybka instalacja

Moduł WiFi dedykowany inwerterom SolaX Power jest urządzeniem typu „plug&play”, co czyni go bardzo łatwym w podłączeniu.

Moduł umożliwia monitorowanie pracy falownika na ekranie komputera i smartfona. Jest to nie tylko ciekawe rozwiązanie dla właścicieli systemów fotowoltaicznych, ale również ogromne ułatwienie dla instalatorów i serwisantów, którzy z dowolnego miejsca mają dostęp do najważniejszych parametrów instalacji klientów .

 

Dane aktualne i historyczne

Monitoring WiFi sprawdzi się zarówno w przypadku niewielkich instalacji domowych, jak i dużych systemów PV dla biznesu. Scentralizowane zarządzanie i monitorowanie instalacji oszczędzają czas i pieniądze.

Dzięki SolaX Cloud w każdej chwili można przeglądać kluczowe i aktualne dane. Użytkownik ma możliwość sprawdzenia informacji o napięciu, częstotliwości, poziomie naładowania baterii oraz wgląd do danych historycznych.

 

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Rozwiązanie od SolaX Power usprawnia także pracę instalatorów, którzy mogą sprawdzić nie tylko dane użytkowników, listę falowników i status autoryzacji, ale także dane konta, w tym osobę kontaktową, adres, datę uruchomienia systemu, moc znamionową oraz informacje dotyczące wydajności w danym dniu i wydajności ogółem.

SolaX Cloud pozwala kontrolować systemy pv za pośrednictwem chmury i zdalnie przeprowadzać konserwację oraz aktualizacje falowników z dowolnego miejsca na świecie.

Raporty e-mail

Dodatkową zaletą monitoringu WiFi falowników jest raportowanie za pomocą wiadomości e-mail. Inteligentny system SolaX wykrywa usterki i wysyła szczegółowe raporty dotyczące statusu instalacji na wskazany adres mailowy.

Comments are closed.