Technologia SolaX

Niewiele osób wie, że większość systemów hybrydowych wyłącza się podczas awarii zasilania. Dobierając odpowiedni inwerter SolaXa do modułu bateryjnego, możesz uzyskać system hybrydowy o większych możliwościach. Wyróżnikiem wśród konkurencji są funkcje zasilania awaryjnego oraz pomiarów produkcji i zużycia energii elektrycznej. Skoro decydujesz się na magazyn energii, to oczekujesz, że w przypadku awarii zasilania, Twój system podtrzyma pracę kluczowych urządzeń.

Flagowym rozwiązaniem SolaX Power jest system X-ESS G4. Zestaw zawiera wszystkie elementy, potrzebne do stworzenia kompletnego systemu fotowoltaicznego z zasilaniem awaryjnym. Najnowsze falowniki hybrydowe mają wbudowany EPS Box - programowalny system do włączania odpowiednich sekcji zasilania.

Ten chiński producent magazynów energii i inwerterów ma już 10 letnie doświadczenie w produkcji baterii. Obecnie oferowana jest już czwarta generacja magazynów w technologii LiFePO4. Mało osób wie, że system SolaX można też ładować tańszą energią w taryfie nocnej.

Obejrzyj film, prezentujący działanie systemu hybrydowego z funkcją zasilania awaryjnego.

Sprawność magazynów

Oferujemy dwa rodzaje akumulatorów SolaX, mniejsze T30 o pojemności nominalnej 3 kWh oraz większe T58 o pojemności nominalnej 5,8 kWh.

C-rate - czyli maksymalne tempo ładowania lub rozładowywania - wynosi 1 godzinę dla T30 oraz 1,8 godziny dla T58.

Sprawność wynosi 95%, czyli w procesie pełnego naładowania i rozładowania straty wynoszą tylko 5% wydatkowanej energii.

Pojemność użyteczna wynosi 90% pojemności nominalnej, występującej w nazwie produktu. Wynosi od 2,8 kWh (najmniejszy zestaw X-ESS) do 41,76 kWh (największy dostępny zestaw T58 przy jednym inwerterze).

SolaX stosuje technologię ochrony żywotności baterii, stąd w kartach katalogowych i materiałach reklamowych SolaX posługuje się pojemnością nominalną, a nie użyteczną. Oznacza to, że magazyn o pojemności 5,8 kWh w praktyce może oddać do sieci 5,22 kWh. Pozostałe 10% energii magazyn musi mieć w sobie, żeby zachować przewidywaną żywotność.

Obejrzyj instrukcję instalacji jednofazowego systemu ESS czwartej generacji.

Bezpieczeństwo i użytkowanie

Baterie SolaX'a składają się z wielu ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP, Li-FePO4).

Ta technologia jest najbardziej bezpieczna spośród dostępnych rozwiązań, co oznacza, że jest w pełni zabezpieczona przed uszkodzeniem. Należy jedynie chronić system przed poważnymi uszkodzeniami machanicznymi.

Zestaw SolaX X-ESS G4 jest odporny na warunki zewnętrzne:

 • Stopień ochrony wynosi IP65
 • Maksymalny zakres temperatur od -30°C do +55°C
 • Zalecany przez producenta od 15 do 30°C
t30-lifestyle

Idealne zasilanie awaryjne

Nie wszystkie magazyny energii umożliwiają złożenie w pełni funkcjonalnego systemu z zasilaniem awaryjnym. SolaX wypada tutaj świetnie, bo możesz mieć zasilanie awaryjne w przypadku zapadu napięcia, działające z pełną mocą magazynu, który będzie ładowany przez panele fotowoltaiczne lub/i z sieci.

Czas przełączenia na zasilanie awaryjne wynosi 0,1 sekundy dla X-ESS G4 i 1,5 sekundy dla innych systemów. Nie ma to większego znaczenia - w przypadku przerwy w dostawie prądu komputer i tak się wyłączy, a lodówce i tak to nie zaszkodzi. To taki UPS, tylko znacznie większej pojemności.

Jest to w pełni funkcjonalny system, wyróżniający się na tle konkurencji. Klient i Serwis otrzymuje zdalny dostęp do wszystkich funkcji systemu. Za to należy się najwyższa ocena.

Uproszczone działanie hybrydowego systemu SolaX pokazane jest na poniższej animacji.

Zdalny monitoring instalacji

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Rozwiązania od SolaX Power usprawnia także pracę instalatorów, którzy mogą sprawdzić nie tylko dane użytkowników, listę falowników i status autoryzacji, ale także dane konta, w tym osobę kontaktową, adres, datę uruchomienia systemu, moc znamionową oraz informacje dotyczące wydajności w danym dniu i wydajności ogółem.

SolaX Cloud pozwala kontrolować systemy pv za pośrednictwem chmury i zdalnie przeprowadzać konserwację oraz aktualizacje falowników z dowolnego miejsca.

Raporty e-mail

Dodatkową zaletą monitoringu WiFi falowników jest raportowanie za pomocą wiadomości e-mail. Inteligentny system SolaX wykrywa usterki i wysyła szczegółowe raporty dotyczące statusu instalacji na wskazany adres mailowy.

solax cloud

To się wszystkim opłaca

Mało osób wie, że system SolaX to krótszy montaż. Wprawna ekipa może zaoszczędzić minimum pół godziny. Czy to dużo wiedzą Ci, którzy płacą dniówki i Klienci, nielubiący dźwięku elektronarzędzi. 

solax-x-ess

X-ESS G4 oparty na bateriach T30

 • Obsługuje panele fotowoltaiczne
 • Zwiększa autokonsumpcję
 • Daje zasilanie awaryjne
 • Dostępna pojemność użytkowa - 2,8-10,8 kWh
 • Dostępne trójfazowe zasilanie awaryjne
 • Wszystko od jednego producenta

Zestaw X ESS G4 zawiera:

 • Inwerter hybrydowy SolaX X1-Hybrid G4 / X3-Hybrid G4
 • 1-4 szt. moduł bateryjny SolaX Triple Power T30
 • SolaX X1-Matebox / X3-Matebox

Kompletny magazyn energii, gdzie wszystko do siebie pasuje. Powyżej pojemności 9 kWh do jednego ładnego słupka dokłada się drugi.

solax-mag

SolaX T58 w większym zestawie

 • Obsługuje panele fotowoltaiczne
 • Zwiększa autokonsumpcję
 • Daje zasilanie awaryjne
 • Dostępna pojemność użytkowa - 5,22-41,76 kWh
 • Dostępne trójfazowe zasilanie awaryjne
 • Wszystko od jednego producenta

Zestaw zawiera:

 • Inwerter SolaX X1-Hybrid G4 / X3-Hybrid G4
 • 1-8 szt. moduł bateryjny SolaX Triple Power T58
 • SolaX X1-Matebox / X3-Matebox

Większe akumulatory SolaXa też robią wrażenie. Jeśli Klient potrzebuje dużego magazynu, to masz gotowe rozwiązanie.

solax-retrofit

Retrofit dla Klientów, którzy mają już instalację PV

SolaX RetroFIT - magazyn energii typu AC

 • Zwiększa autokonsumpcję
 • Daje zasilanie awaryjne
 • Dostępne zasilanie awaryjne w trzech fazach
 • Jeden producent na magazyn i inwerter baterii AC
 • Współpracuje z inwerterami solarnymi innych producentów

Zestaw zawiera:

 • Inwerter baterii SolaX X1-RETRO FIT / X3-RETRO FIT
 • Magazyn energii SolaX Triple Power T30 lub T58
 • Może wymagać dodatkowej elektroniki np. licznik

Ten zestaw może działać jako samodzielna jednostka, dzięki której można ładować ją tańszym prądem z taryfy nocnej wtedy, gdy jest tańszy. Może też służyć do wzbogacenia instalacji fotowoltaicznej o magazyn energii z zasilaniem awaryjnym. System działać na 3 fazach.

Jest szczególny przydatny w systemach PV na mikrofalownikach lub Solaredge.

Poznaj SolaX Power

Solax Power to chińska firma założona w 2010 roku w Hungzhou. Producent oferuje swoim klientom falowniki słoneczne. Firma prowadzi badania w 3 ośrodkach badawczo-rozwojowych i posiada 6 fabryk w Chinach.

Od momentu powstania w 2010 roku, SolaX Power rozwija się z roku na rok, stając się uznaną na całym świecie firmą międzynarodową. W Europie posiada swoje biura w Zjednoczonym Królestwie, Holandii, Niemczech, zaś poza Europą w Australii i USA. SolaX Power stara się nadal być liderem  rozwiązań hybrydowych na rynku.

SolaX Power jest światowym liderem w technologii falowników słonecznych, oferującym produkty znane z niezawodności, wydajności i przystępności cenowej. Gama produktów obejmuje najnowsze innowacje np. magazyny energii w technologii LiFeO4. Dziś SolaX Power to lider rozwiązań hybrydowych i systemów magazynowania energii. W Czechach, jest najczęściej montowaną marką fotowoltaiczną.

 

Więcej informacji na stronie SolaX Power